Bestyrelse og forretningsudvalg

 

Bestyrelsesmedlemmer

  Suppleanter

 

 

Kirstine Vad

Formand i bestyrelsen
og forretningsudvalg

Repræsentant for
Ældre hjælper Ældre

Tlf.: 21 77 93 57
Mail: kv@seniorhus.dk

 

Wicki Andersen

Repræsentant for
Ældre hjælper Ældre

Tlf.: 20 46 52 18
Mail: wicki@aehae.dk

 

Lizzie Roll

Næstformand i
bestyrelse og
forretningsudvalg
Repr.: Gigtforeningen

Tlf.: 40 26 16 98
Mail: roll.lizzie@gmail.com

 

 

Lene Brodersen

Repræsentant for
Gigtforeningen

Tlf.: 21 69 90 01
Mail: 
lenebrodersen17@gmail.com

 

Elo Holm Nielsen

Medlem af 
forretningsudvalg

Repræsentant for
Faglige Seniorer

Tlf.: 25 12 24 86
e.h.nielsen@live.dk

 

Allan Hansen

 

Repræsentant for
Faglige Seniorer

Tlf.: 27 22 85 20
Mail: allanhansen@yoon.dk

 

Dagmar Andersen

Repræsentant for
Ældrerådet

Tlf.: 23 62 94 80
Mail: kapia@nal-net.dk

 

 

Lise Witved

Repræsentant for 
Ældrerådet

Tlf. 61 51 19 02
Mail: lisewitved@oncable.dk

 

Peter Kühnel

Repræsentant for
Alzheimerforeningen

Tlf.: 29 21 73 45
Mail: pkuhnel@me.com

 

Kirsten Rask

Repræsentant for
Alzheimerforeningen

Tlf.: 20 40 07 70
Mail: 
kirsten.rask.odensen@gmail.com

 

Kirsten Lindstrøm

Repræsentant for
Dansk Folkehjælp

Tlf.: 21 47 51 20
Mail: 
k.lindstroem@webspeed.dk

 

Asger Lindstrøm

Repræsentant for
Dansk Folkehjælp

Tlf.: 24 45 61 44
Mail: 
asger.l@youmail.dk

 

Sven Uglebjerg

Repræsentant for
Dansk Handicap, Odense

Tlf.:  81 11 14 03
Mail: svenugle@icloud.com

 

 

 

Nina Breilich

Repræsentant for
Dansk Handicap, Odense

Tlf.: 41 24 68 20
Mail: 
breilich954@hotmail.com

 

 

Christian Pedersen

Repræsentant for
Krepo

Tlf.: 29 43 32 40
Mail: cmpode@gmail.com

 

 

Lis Olsen

Repræsentant for
Krepo

Tlf.: 20 10 34 43
Mail: lisolsen@hotmail.com

 

 

Susse Kremmer

Repræsentant for 
“Støtteforening for Lunge-foreningen Nordfyns afd.”

Tlf.: 20 22 94 79
Mail: susse@webspeed.dk

 

Helge Petersen

Repræsentant for “Støtteforening for Lunge-foreningen Nordfyns afd.”

Tlf.: 40 81 70 31
Mail: helge@bhpetersen.dk

 

Kirsten Runge

Repræsentant for
OK-Klubberne, Odense

Tlf.: 20 46 66 78
Mail: kirsten.runge@nal-net.dk

 

Ellen Kjær Hansen

Repræsentant for
OK-Klubberne, Odense

Tlf.: 23 35 91 65
Mail: ellenmarie@kalnet.dk

 

 

Elsebeth Byrge

Repræsentant for
Osteoporoseforeningen

Tlf.: 28 88 76 66
Mail: byrge.elsebeth@gmail.com

 

Elise Pedersen

Repræsentant for
Osteoporoseforeningen

Tlf.: 28 88 76 66
Mail: boulevard5000@gmail.com

 

Birthe Bjerre

Repræsentant for
Polioforeningen – 
Ulykkespatientforeningen

Tlf.: 26 85 42 88
Mail: b.p.bjerre@privat.dk  

 

 

Kirsten Lykke Schultz

Repræsentant for
PTU-Fyn

Tlf.: 
Mail: kirstenlykke@msn.com

 

Poul Martin Bossow

Repræsentant for
Røde Kors

Tlf.: 30 70 06 77
Mail: poulbossow@gmail.com

 

 

Jette Pedersen

Repræsentant for
Røde Kors

Tlf.: 29 87 11 49
Mail: jettep@hotmail.com

Carsten Myhr

Repræsentant for
Mødestedet

Tlf.: 50 49 01 45
Mail: myhr@nal-net.dk

Mogens Højstrup

Repræsentant for
Mødestedet

Tlf.: 50 49 01 45
Mail: hojstrup2@gmail.com

 

Aage P. Skov

Repræsentant for
Brugerrådet

Tlf.: 22 97 49 60
Mail: aagepskov@gmail.com

 

Søren Schneider

Repræsentant for
Brugerrådet

Tlf.: 20 89 48 20
Mail: 
soeren.schneider0@gmail.com

Ian Schmidt

Repræsentant fra 
Hjerteforeningen

Tlf. 23 98 48 86
Mail: ianschmid@gmail.com

Allan Steen Jørgensen

Repræsentant for
Hjerteforeningen

Tlf. 29 67 57 40
Mail: jajorgensen17@gmail.com