Bestyrelse

Bestyrelse, forretningsudvalg og bestyrelses suppleanter

Bestyrelsesmedlemmer

Suppleanter

Ardry Larsen

Repræsentant for 
Alzheimerforeningen

Tlf.: 20 84 43 68
Mail: ardryl@live.dk

Peter Kühnel

Repræsentant for
Alzheimerforeningen

Tlf.: 29 21 73 45
Mail: pkuhnel@me.com

Kirsten Lindstrøm

Repræsentant for 
Dansk folkehjælp

Tlf.: 21 47 51 20
Mail: k.lindstroem@webspeed.dk

Asger Lindstrøm

Repræsentant for
Dansk Folkehjælp

Tlf.: 24 45 61 44
Mail: asger.l@youmail.dk

Nina Breilich

Repræsentant for 
Danske Handicap-organisationer,
Odense

Tlf.: 41 24 68 20
Mail: breilich954@hotmail.com

Arne Hansen

Repræsentant for 
Danske Handicap-organisationer,
Odense

Tlf.: 61 75 26 88
Mail: ablk140@kalnet.dk

Allan Hansen

Repræsentant for 
Faglige Seniorer

Tlf.: 27 22 85 20
Mail: allanhansen@yoon.dk

Bent Glintborg

Repræsentant for
Faglige Seniorer

Tlf.: 30 27 60 07
Mail: bentgl@live.dk

Lizzie Roll

Næstformand i Seniorhus Odense
medlem af forretningsudvalget

Repræsentant for 
Gigtforeningen

Tlf.: 40 26 16 98
Mail: roll.lizzie@gmail.com

Lene Brodersen

 

 

Repræsentant for
Gigtforeningen

Tlf.: 21 69 90 01
Mail: lenebrodersen17@gmail.com

Ian Schmidt

Medlem af forretningsudvalget

Repræsentant for 
Hjerteforeningen

Tlf.: 23 9+8 48 86
Mail: ianschmid@gmail.com

Allan Steen Jørgensen

 

Repræsentant for 
Hjerteforeningen

Tlf.: 29 67 57 40
Mail: jajorgensen17@gmail.com

Lis Olsen

Repræsentant for 
Krepo

Tlf.: 20 10 34 46
Mail: lisolsen@hotmail.com

Flemming Elnegaard

Repræsentant for
Krepo

Tlf.: 29 63 51 73
Mail: felnegaard@hotmail.com

Carsten Myhr 

Repræsentant for
Mødestedet

Tlf.: 40 30 97 80
Mail:  myhr@nal-net.dk

Mogens Højstrup

Repræsentant for
Mødestedet

Tlf.: 50 49 01 45
Mail: hojstrup2@gmail.com

Kirsten Runge

Repræsentant for 
OK-Klubberne, Odense

Tlf.: 20 46 66 78
Mail: kirsten.runge@nal-net.dk

Inge Frederiksen

Repræsentant for
OK-Klubberne, Odense

Tlf.: 30 89 99 09
E-mail: ingefrederiksen61@gmail.com

Elsebeth Byrge

Repræsentant for 
Osteoporoseforeningen

Tlf.: 28 88 76 66
Mail: byrge.elsebeth@gmail.com

Elise Pedersen

Repræsentant for 
Osteoporoseforeningen

Tlf.: 28 88 76 66
Mail: boulevard5000@gmail.com

Birthe Bjerre

Repræsentant for 
Polioforeningen –
Ulykkespatientforeningen

Tlf.: 26 85 42 88
Mail: b.p.bjerre@privat.dk

Kirsten Lykke Schultz

Repræsentant for 
Polioforeningen –
Ulykkespatientforeningen

Mail: kirstenlykke@msn.com

Susse Kremmer

Repræsentant for
“Støtteforening for Lunge-foreningen,
Nordfyns afd.”

Tlf.: 20 22 94 79 
Mail: susse@webspeed.dk

Helge Petersen

Repræsentant for
“Støtteforening for Lunge-foreningen,
Nordfyns afd.”

Tlf.: 40 81 70 31
Mail: helge@bhpetersen.dk

Marianne Larsen

Repræsentant for 
Røde Kors

Tlf.: 22 44 63 40
Mail: marpoular@hotmail.com

Jette Pedersen

Repræsentant for 
Røde Kors

Tlf.: 29 87 11 49
Mail: jettep@hotmail.com

Kirstine Vad

Formand for Seniorhus Odense
og medlem af forretningsudvalget

Repræsentant for 
Ældre hjælper Ældre

Tlf.: 2177 9357
Mail: kv@seniorhus.dk

Wicki Andersen

Repræsentant
for Ældre hjælper Ældre

Tlf.: 20465218
Mail: wicki@aehae.dk

Dagmar Andersen

Repræsentant for 
Ældrerådet

Tlf.: 23 62 94 80
Mail: kapia@nal-net.dk

Lise Witved

Repræsentant for
Ældrerådet

Tlf.: 61 51 19 02
Mail: lisewitved@oncable.dk